LENKA SIWKOVÁ

podporuji ženy, aby se navrátily samy k sobě, užívaly si své ženství a důvěřovaly vnitřnímu vedení

tančím životem

Kdysi mi kamarádka po dni stráveném se mnou a Sandrou (tvůrkyní esencí Araretama z Brazílie) řekla, že za celý svůj život neprožila to, co s námi za jeden den. Překvapilo mě to, protože mi náš den přišel obyčejný. A pak jsem pochopila tu souvislost:

Vymanila jsem se z pout autopilota a učím se žít tak, jak mě vede má duše.
A má kamarádka se mnou okusila, jak ženské, bohaté a plnohodnotné je takto prožívat své obyčeně neobyčejné dny. 

kořeny a prameny inspirace

Hodnoty a způsob, jak pečuji o sebe i život, se utvářely v rodinném prostředí, kde jsem žila do svých 13 let s třemi mladšími sestrami. Přišel ale čas, kdy jsem potřebovala trochu klidu na složení přijímaček na gympl, a proto jsem se odstěhovala na pár týdnů k prarodičům. A už jsem tam zůstala. Po šťastné zprávě o přijetí na gympl přišla ta, která ve mně probudila vnitřní léčitelku, pečovatelku a hledající.

Tehdy na jaře 1986 jsem se poprvé potkala s umíráním a smrtí nejbližšího člověka, mého dědečka. Umíral na rakovinu slinivky. Pečovaly jsme o něj doma do poslední chvíle. Celou dobu jsem babičce pomáhala a dědečkovi u postele četla knížky z jeho knihovny. A v srdci měla víru, že bude žít, protože lék na rakovinu bezpochyby existuje.

Tehdy probuzená touha po poznání a sdílení tajemství celistvého života je ve mně stále. Láska, důvěra a péče, která protkává život, je nadějí a lékem na každou situaci. Je tím, co mě inspiruje, zvedá ze židle a nedovolí vzdát se i v té nejtěžší situaci. 

tvořím a provázím vás

Od r. 2001 spolupracuji s tvůrkyní esencí Araretama Sandrou Epstein. Energie a moudrost pralesních esencí, je základem všech vzdělávacích programů, které sdílím nebo tvořím. 

  • Sesterství - roční průvodce o tom, jak být přítelkyní sobě i druhým. Cesta rozvíjení intuice, lásky k životu a tvořivosti. Přidat se můžete na FB skupinu tady: https://www.facebook.com/groups/sesterstvi nebo se mrkněte na odkaz Sesterství, kde najdete více možností
  • Esence ženy - cesta poznání podstaty vnitřní ženy. Každá z nás má své specifické ženské kouzlo. Na kurzech i s esencemi z pralesa vás vedeme k tomu, abyste ho objevily, přijaly a žily vědoměji. (Online připravuji)
  • Cesta empatie  a Araretama Emoční Fitness - vzdělávací programy Sandry Epstein s pralesními esencemi Araretama. (www.araretama.cz)

u koho a co jsem se učila a stále učím

Sandra Epstein (Brazílie) - šamanská léčiteka, vynikající terapeutka a astroložka, učitelka a tvůrkyně esencí Araretama. Je mi ctí učit se skrze naši spolupráci ale také jako věčná studentka jejích prožitkových kurzů. 

Jonathan A. Horan (USA) - syn G. Roth, který po ní převzal pochodeň komunity 5 rytmů. Protančila jsem na kurzech tohoto "Tančícího Medvěda" stovky hodin. Všechny možné úrovně vzdělávacího systému 5 rytmů.Tanec 5 rytmů mi dává svobodu a důvěru v mé schopnosti. 

Gabrielle Roth (USA) - legendární autorka tance 5 rytmů. Jsem vděčná, že jsem mohla tančit na mnoha kurzech, které vedla a zažila ji osobně. A z jejích moudrých knih se inspiruji dodnes.

a jiné kurzy a techniky, které jsem se učila

Esence Araretama a taneční terapie jsou těmi nejdůležitějšími, protože mě vedou do hlubin prožitků a poznání.Ale rozvíjím se i jako průvodkyně osobním rozvojem takto:

Regresní terapie - tuto techniku přímo nepoužívám, ale naučila jsem se díky ní hlubinné pozornosti a rozvinula schopnost klást takové otázky, které udeří hřebíček na hlavičku.

Metamorfní technika - Motýlí masáž - jemná technika pro uvolnění bloků z prenatálního období. Učím maminky, aby dělaly tyto hladivé masáže sobě a svým dětem. Jsou také součástí mého semináře Návrat k mému Já.

PROMĚNY (Metamorphosis series) od Carol Ann Hontz - je to inovovaná technika původní kineziologie One Brain. Absolvovala jsem kurzy u Míly Rutové a autorky Carol Ann Hontz. Používám ji při osobních konzultacích pro odblokování zranění na duši.

SRT (Spiritual Response Therapy) - výjimečně pracuji s touto technikou. Většinou jen "na pozadí". Tím mám na mysli, že díky práci s Vyšším Já energeticky čistím své prostory a prostory seminářů. Ale také jsem někdy vedena s ní pracovat při čištění po tragických událostech (nejen z mého blízkého okolí).

Reiki - léčení pránou - jsem Mistrem Reiki a používám ji cíleně nejčastěji při ošetřování našich zvířátek. Reiki také nechávám volně plynout. Tzn. proudí skrze mne tam, kde je jí zapotřebí a já ji nijak nesměruji ale pouze požádám, ať plyne tam, kde je v danou chvíli potřebná a pro nejvyšší dobro příjemců. Dostane se každému, komu má a kdo ji potřebuje. Třeba i tím, že čte tyto stránky. A i proto ze mě míváte pocit hlubokého vnitřního klidu a podivujete se nad tím, jak teplé ruce mám.

Astrologie - má láska. Poznala jsem, že to je studium na celý život. Nejvíce jsem se ji naučila u Sandry Epstein. Ani ne proto, že by ji sama vyučovala. Bylo to skrze pozorování a tlumočení mnoha jejích konzultací. Také jsem absolvovala mnoho kurzů u Blaženy Boháčové, jejíž pragmatický přístup mi pomohl najít radost ve struktuře a projasnil mnoho souvislostí samotného výkladu. Ráda sleduji výklady Ondřeje Habra a velmi blízká je mi astrologie v podání Petry Nel Smolové. A miluji naše diskuze s astroložkou a terapeutkou Janou Chudou.